21:45. "Qarabağ" (Azərbaycan) - "Gent" (Belçika) - 0:0
Baş hakim: Məhəmməd Əl-Hakim (İsveç)
22:09
"Qarabağ" (Azərbaycan) - "Gent" (Belçika) - 0:0 (Birinci hissə)
21:51
Bu gün UEFA Konfrans Liqasında pley-off mərhələsinə start verilib.
Turnirdəki təmsilçimiz "Qarabağ" da bu mərhələdə ilk matçına çıxıb. Bu, 2023-cü ildə Ağdam təmsilçisinin Avropa kuboklarında ilk oyunudur.
Qurban Qurbanovun komandası Bakıda Belçika "Gent"ini qəbul edir. Ağdam təmsilçisi bu vacib matça ciddi itkilərlə çıxıb. Əsas qapıçı Şahruddin Məhəmmədəliyev və müdafiəçi Abbas Hüseynov zədə səbəbindən bu oyunu buraxır. Mərkəz müdafiəçisi Kevin Medina isə cəzalı durumda olduğundan komandasına kömək edə bilmir.
Qeyd edək ki, komandalar arasında cavab matçı fevralın 23-də Belçikada keçiriləcək.
Xatırladaq ki, "Gent" Belçika çempionatında hazırda 39 xalla 5-ci pillədə qərarlaşıb.
Baş hakim: Mohammed Al-Hakim (İsveç)
"Qarabağ": 23. Luka Quqeşaşvili. 6. Julio Romao, 8. Marko Yankoviç, 9. Musa Qurbanlı, 10. Abdullah Zubir, 13. Bəhlul Mustafazadə, 15. Leandro Andrade, 29. Marko Veşoviç, 44. Elvin Cəfərquliyev, 55. Bədavi Hüseynov, 77. Ramil Şeydayev
Ehtiyar oyunçular: 89. Amin Ramazanov, 94. Ayhan Arazlı, 2. Qara Qarayev, 4. Rahil Məmmədov, 5. Maksim Medvedev, 7. Yassin Benzia, 18. İsmayıl İbrahimli, 19. Filip Ozobiç, 20. Riçard Almeyda, 27. Toral Bayramov, 87. Adama Diakabi, 99. Redon Cica
"Gent": 33.Deyvi Rof, 2.Cozef Okumu, 5.Mişel Nqadye-Nqacui, 7.Xönseok Xon, 11.Uqo Kuypers, 13.Jülyen De Sart, 14. Alessio Kastro-Montes, 20. Villi Orban, 23.Cordan Torunariqa, 24.Sven Kums, 31.Bruno Qodo
Ehtiyat oyunçular: 1.Pol Nardi, 10.Yens Petter Hauge, 17.Endryu Yuseya, 19.Malik Fofana, 22.Süleyman Marre, 25.Nuriu Fortuna, 29.Loran Depuatr